fbpx

chůze po střepech & práce se strachem

GLASSWALKING

Strach! Všichni jsme se s ním setkali, všichni jsme zažili, co s námi provádí, všichni jej důvěrně známe. Všichni víme, jak paralyzující mohou být jeho účinky a jaký to má dopad na naše konání. Je mnoho způsobů jak se strachem pracovat, můžeme jej přehlížet, nebo potlačit, což ovšem nic neřeší, nebo jej můžeme přijmout, zpracovat, pochopit a tím pádem propustit a opustit. Tak, aby nebyl překážkou v našem konání. Jednou z velmi dobrých, rychlých a účinných metod je chůze po střepech, neboli glasswalking.

Už slyšíte řinkot tříštícího se skla? A teď si představte, jak vám praskají ostré střepy pod nohama, vaše chodidla se jich dotkají, cítíte jejich ostré hrany a víte, že každou chviličku musí proříznout plosku vaší nohy...všichni přece víme, že rozbité sklo má ostré hrany a o střepy se můžeme lehce pořezat. Každý už jsme to zažili. Tak proč dělat něco, o čem dopředu víme, jak to dopadne? Proč vstupovat do hromady střepů, když vím, že mně pořežou? Právě proto, abychom svému mozku, nebo přesněji tomu „šotkovi“, který nám našeptává, co můžeme a nemůžeme, co zvládneme a nezvládneme, ukázali, jak moc nám lže. Jak fungujeme podle toho, co nás naučili a co jsme v minulosti viděli.

A pokud si dovolíme vystoupit ze své komfortní zóny a pokud si dovolíme zkusit to, co jsme ještě nezkusili, můžeme zažít, co jsme ještě nezažili. Třeba transformaci během pár vteřin. Transformaci svého strachu, svých přesvědčení, svých programů a znalostí fyziky. Získáte zkušenost, že pokud plně zaměříme pozornost do jednoho bodu, zde na svá chodidla a jdeme do akce. Vstoupíme na koberec střepů a po celou dobu se plně soustředíme na to, co děláme, klademe pravou nohu před levou a levou před pravou, staneme se součástí zázraku. Popřeme fyzikální zákony, popřeme i naše zažité a tisíckrát ověřené programy a přesvědčení a pochopíme, že strach je jen iluze, jen naše představa. Že pokud si to dovolíme a věříme, že je to možné, dokážeme nemožné.

A věřte, že budete mile překvapeni, jak příjemná je chůze po koberci střepů. Lepší a příjemnější masáž chodidel budete těžko hledat.

Tábory

Kurzy

Festivaly

Teambuilding

Semináře

Korporáty