Malování se Hennou

Jedním z tajemství, o které se s námi orientální kultury podělily, je umění používat hennu – bylinu, která dokáže barvit, zdobit a dokonce i léčit. Povězme si o ní něco víc.

Co je henna:

Henna je jedno z nejstarších přírodních barviv na světě, henna, se získává z keře Henovník bílý (Lawsonia inermis), česky též henna bílá , kterému se nejlépe daří v suchých a horkých oblastech, jakými je Arábie, Egypt, Indie, ale třeba i Čína a Pákistán. Pěstuje se především pro své hladké polodlouhé listy, které se po otrhání suší a drtí. Výsledkem je příjemně vonící zelený prášek, který nám slouží jako známé stoprocentně přírodní barvivo, nazývané henna.

Jak se využívá: 

Nejčastěji se henna používá k barvení a regeneraci vlasů. Dalším využitím je zdobení těla. Rituálně před svatbou si nevěsty nechávají ozdobit své tělo hennovými ornamenty, které jim mají přinést zdraví, plodnost a štěstí v manželství. Na ruce, paže a kotníky si tak nejčastěji malují přírodní motivy, ptáky a květiny. V zemích Blízkého východu se dokonce některé ženy zdobí hennovými obrazci pravidelně každé dva týdny. Nejčastěji používanými druhy ornamentů jsou jemné květinové motivy podobné krajkám, kterým se říká Rajasthani. V některých místech se malování hennou na tělo souhrnně označuje názvem Mehndi.

Tetování hennou:

Takzvané tetování hennou je jednoduché a bezbolestné a vydrží vám jen několik dnů takže jej můžete střídat podle nálady a chuti. Pokud budete mít zájem si hennu vyzkoušet rádi vás uvidíme na našem workshopu malování se hennou. Pokud ale máte zájem čistě jen o samotnou hennu, můžete si jí zakoupit zde http://c-t-p.cz/produkty/henna/ 

Náplň workshopu:

* Seznámení s hennou
* Tvorba vlastního motivu
* Inspirace z předloh
* Trénink "nanečisto"
* Kresba hennou sebe sama na vámi zvolené místo
* Možnost zakoupení henny po workshopu za zvýhodněnou cennu á 130 Kč,
-(používaná henna je pouze workshopová)
* Sdílení letní atmosféry♥

Malování hennou na kůži je jakýmsi rituálním aktem ochrany, souznění, zpětného napojení na své tělo.
Malbou znovuobjevíte svou krásu, vyjádříte na povrchu váš vnitřní pocit, něžnost, smyslnost, ženskost.
Každá část našeho těla je krásná- pojďme si to společně připomenout, oslavit.
Vždyť jen i namalovaná ruka je vědomější, její pohyby ladnější, tetování tím tak připomíná, že v každém okamžiku, ve všem, co děláme, je kouzlo a krása.

Výhody henna malování:
* Obzvláštnění na 7- 10 dní (ruce), až 2 týdny hrudník, záda, nohy
* Výjimečná příležitost/ čas, výjimečný pocit
* Přitahuje pozornost
* Zdůrazňuje vnitřní krásu
* Vhodné i pro děti- čistě PŘÍRODNÍ! 

Cena: 480 Kč za osobu (občerstvení není v ceně).